6 תקלות עיקריות שלא ניתן לתקן לבד במחשב נייד

האם אתה מחפש כמה דרכים לתקן 6 תקלות שניתן לתקן לבד במחשב נייד? המחשב הנייד שלך פועל לאט יותר משהיה בעבר? האם הוא קופא לעתים קרובות? זה לא מתחיל אתחול בכלל? אם אחד מהדברים האלה מתרחשים, עליך לדעת כיצד לתקן אותם בעצמך.
הדבר הראשון שעליך לעשות הוא לאתחל את המחשב הנייד ולנקות את המערכת. המשמעות היא לרוקן את כל הקבצים והעוגיות הזמניים במחשב הנייד שלך. וודא שאין וירוסים במחשב הנייד והפעל את תוכנת האנטי וירוס שלך. אתה יכול להוריד תוכנת אנטי וירוס במיקום מקוון, או אם יש לך את החומרה אתה יכול גם לקנות אותה.

תקלות במחשב נייד – מה אפשר לעשות?

אתחל את המחשב שלך ותן לו לאתחל מחדש. ייתכן שיהיה עליך ללחוץ על F8 לפני הפעלה מחדש. אם הבעיה שלך ממשיכה לאחר ביצוע פעולה זו, יהיה עליך לאתחל את המחשב במצב בטוח. מצב בטוח יאפשר לך לעשות כמעט כל דבר מבלי להיות זהיר במה שאתה עושה.
דרך נוספת לפתור בעיה זו היא בדיקת הטמפרטורה. אם זה יום קריר ורק חזרת מטיול, המחשב עלול להתחמם יתר על המידה. צריכות להיות מעט אורות כחולים המצביעים על התחממות יתר. תרצה לפתוח את מארז המחשב ולחפש את המקור הברור ביותר להתחממות יתר, שיהיו סנפירים של גוף הקירור ליד חזית המחשב.

אם זה המצב, עליך להסיר את גוף הקירור ולבדוק אם יש חלודה או כל סוג אחר של קורוזיה. יצרנים רבים יספקו ציפוי מיוחד לשימוש עם כיורי קירור מאלומיניום או מנחושת. אם המתכת צברה עליה חלקיקי מתכת זה יכול להיות המקור לבעיית התחממות יתר שלך. נסה לנקות אותו בעזרת מברשת תיל או משהו דומה.
אחת הסיבות השכיחות לבעיה זו היא אבק שנלכד במאוורר. אתה יכול לנקות את זה על ידי הסרת המעמד ופירוק כל הרכיבים כולל המאוורר.

למה חשוב לנקות את המחשב?

אם אתה מגלה שיש פיסות אבק גדולות בסידור, ייתכן שאין לך מקום טוב להתחיל לנקות. נסה לפוצץ חלק ממנו באמצעות מייבש שיער. הקפד לנתק את החשמל בסוף תהליך זה.
בעיה נוספת שמשפיעה על מחשבים ניידים היא כשהם מתחממים מדי. זה קורה בעיקר כאשר אתה מפעיל את המחשב בפעם הראשונה באמצע הקיץ. אם עדיין לא הוצאת את המחשב מהקופסא שלו וחם מדי מכדי להדליק אותו, יהיה עליך להוציא אותו מהקופסה. ישנן שיטות שונות להסרת מחשב מהמארז שלו. יש אנשים שאוהבים להשתמש בברגים בעוד שאחרים מעדיפים להשתמש בדבק.

ייתכן גם שהמחשב שלך עלה באש. אם ראית עשן יוצא מהמחשב הנייד עוד לפני שהתחיל, זו בעיה רצינית מאוד ועלולה להרוג גם את המחשב הנייד שלך. תוכל לנסות לנתק את כל הכבלים ולחפש מומחה שיוכל לבדוק את המחשב הנייד. זה אפשרי רק אם אתה יודע את הסיבה לשריפה. אולי אין לך ידע על מחשבים ניידים, אך ישנם מומחים שיכולים לפתור בעיה זו במהירות וביעילות.
הקלק לכתבות נוספות בפורטל המחשבים: https://ybtech.co.il/

מתי נצטרך לקנות מחשב חדש?

לבסוף, הבעיה הגרועה ביותר האפשרית שאי אפשר לתקן לבד במחשב נייד היא כאשר היא מפסיקה לפעול לחלוטין. זו ללא ספק הבעיה החמורה ביותר, כאילו זה קרה, כנראה שתצטרכו לקנות מחשב חדש! זה נובע בעיקר מבעיות חומרה. עם זאת, ישנם כמה דגמים ישנים יותר של מחשבים שסביר יותר שיש להם בעיות הקשורות לחומרה. עליך לבדוק את פרטי האחריות אם אינך בטוח אם למחשב שלך יש אחריות או לא.
כמה בעיות נפוצות שמשפיעות על מחשבים ניידים כוללות מסכים פגומים, נורות לד שרופות וחיי סוללה גרועים.

על מנת למנוע מבעיות אלו להתרחש, עליך להימנע מלעשות כל דבר שיזיק לצמיתות למסך. זה כולל הסרת המסך או אפילו התקנת מערכת הפעלה אחרת לגמרי. אם למחשב הנייד שלך יש מסך סדוק, ייתכן שתצטרך לרכוש גם מסך חדש שיכול להיות די יקר.
כפי שאתה יכול לראות, אפילו במחשבים הניידים הפשוטים ביותר יכולה להיות בעיה כלשהי שאי אפשר לתקן בעצמך. עם זאת, אם הבעיה אינה רצינית מדי, ישנם מספר צעדים שתוכל לנקוט כדי לתקן אותה. לדוגמה, תוכל לנסות להריץ תוכנית 'מנקה רישום', שהיא כלי תוכנה שיכול לסייע בניקוי דרך מסד הנתונים המרכזי של Windows. מסד נתונים זה מאחסן את כל ההגדרות והאפשרויות עבור המחשב שלך, מה שהופך אותו לחלק חשוב מאוד במכונה.