שחזור מידע – כיצד לשחזר קבצים שנמחקו?

במונחי מחשב, שחזור מידע או נתונים הוא פעולה של שחזור נתונים בלתי נגישים, אבודים, פגומים, פגומים או מעוצבים מתוך אמצעי אחסון שאינם משחזרים, מדיסק קשיח חיצוני או קבצים נשלפים אחרים, גם כאשר לא ניתן לאחזר את הנתונים שבהם באופן אופייני. הרעיון של שחזור נתונים אינו דבר חדש; עם זאת, היישום המעשי שלה חדש יחסית. עד לאחרונה, רוב הליכי שחזור הנתונים היו גוזלים זמן ומסובך, ודרשו ציוד ומשאבים מיוחדים. יתר על כן, הכלים והטכניקות לשחזור הנתונים היו יקרים למדי, מה שהופך את כל התהליך ליקר. כיום, לעומת זאת, שיטות שחזור נתונים פשוטות נמצאות כעת בהישג ידו של כל אחד – ללא קשר למומחיותו או למצב הכלכלי שלו. מאמר זה מציג כמה מהטיפים החשובים ביותר לכל מי שעשוי להזדקק לביצוע שחזור נתונים.

מה חשוב לדעת על שחזור מידע?

כאשר שחזור הנתונים הופך לבלתי נמנע, עדיף לנסות זאת מוקדם ככל האפשר. אובדן נתונים עשוי להתרחש מכל מיני סיבות, החל ממחקה בטעות ועד אמצעי אחסון פגומים ופגומים. אם מערכת המחשב שלך נמחקה בטעות, עליך להסיר מיד את כל התוכניות והקבצים מהכונן הקשיח. זה יבטיח כי למעשה אין אובדן נתונים במרחבים אלה, ומאפשר לך להשתמש בשיטה חלופית לאיתור ושחזור הקבצים. במקרה שתוכנת שחזור הנתונים שלך עדיין לא הותקנה, עליך להתקין אותה כך שתוכל לאתר בקלות את כל הקבצים.
באופן דומה, דיסקים קשיחים עלולים לסבול גם מכשל מכני. ככזה, אם הם סבלו מנזק פיזי, שחזור הנתונים הופך לבלתי אפשרי. לכן, מומלץ לשמור על הדיסק הקשיח שלך, כולל הציר וגם הפלטה, במצב טוב. בדוק מדי פעם אם יש שריטות וצלקות. אם מופיעים סימני נזק, החלף חלקים פגומים. לחלופין, תוכל לחפש מומחה שיבדוק עבורך את הדיסקים הקשיחים שלך.
שחזור מידע - כיצד לשחזר קבצים שנמחקו?

מה הדרך הנפוצה לשחזור מידע?

הדרך הנפוצה ביותר לשחזור מידע מאובדן נתונים היא באמצעות 'דיסק שחזור'. דיסק שחזור כזה נועד להיות מסוגל לתקן מחיצות שנפגעו מעיצוב או שחיתות קבצים. תחילה עליך להפעיל מחדש את המכשיר ולאחר מכן למקם את דיסק השחזור ברשימת הכוננים של המחשב שלך. זה יאפשר למחשב שלך לאתר את דיסק השחזור ולבקש ממנו לבצע את העיצוב / שחזור הקבצים הדרושים.
בעת העיצוב, מערכת ההפעלה שלך תנסה לתקן את המחיצה הפגומה בכונן הדיסק הקשיח. לאחר מכן הוא יחליף את המחיצה הפגומה במחיצה חדשה לגמרי. במקרה הגרוע ביותר, מחיצה תהיה מושחתת חלקית. במקרה זה, יהיה עליך לאתחל מחדש את כל הדיסק הקשיח כדי להחזיר את הנתונים המאוחסנים שלך.
לחץ לפרטים נוספים והזמנת טכנאי מחשבים בפתח תקווה

שחזור נתונים

נזק פיזי מכל סוג שהוא לעולם אינו טוב, לכן תמיד מומלץ להימנע מחיתול מחדש של המחשב. במקום זאת עליך לנסות לשחזר פיזית את הנתונים האבודים שלך באמצעות חבילת תוכנת שחזור. חבילות תוכנה כאלה יאפשרו לך לשחזר את הקבצים והנתונים שלך בצורה היעילה ביותר. תוכנה אחת כזו היא תוכנת Drive Rescue Pro, שתוכננה על ידי ParetoLogic. תוכנה זו יעילה במיוחד לשחזור נתונים שנפגעו מאוד.
כלי שחזור נתונים זמינים עבור Microsoft Windows 2021 וקלים מאוד לשימוש.

איך לעשות זאת לבד?

אתה יכול להוריד ולהשתמש בתוכנית על ידי ביקור באתר המופיע בסוף מאמר זה. עם זאת, עליך להיות מודע לכך ששום כלי מחשב אינו יעיל במאת האחוזים בכל הנוגע לשחזור קבצים שנמחקו. חלק מהשירותים עשויים להיות מסוגלים לשחזר נתונים מסוימים אך עדיין אחרים לא. לכן עליך להיות מוכן להקדיש זמן להסתכל באינטרנט ולהוריד כלי שחזור שיתאים לך.
לאחר הורדה והתקנה של תוכנית כזו למחשב שלך, עליך להמשיך ולסרוק את הכונן הקשיח. התוכנית תחילה תנסה לבדוק באופן ויזואלי את כל הקבצים הפגומים (שנמחקו) בהתקן האחסון שלך. סביר שחלק מעבודות שחזור הנתונים יאבדו כתוצאה מכך. עם זאת, אם יש לך מזל, ותסתכל בזהירות, סביר מאוד שניתן עדיין לשחזר חלק מהקבצים שנמחקו!