טיפים איך לשמור תחזוקת המחשב לתקופה ארוכה

תחזוקת מחשבים אינה אלא תהליך של שמירה על מחשבים במצב תקין.
מחשב עם אבק ולכלוך שנצבר עלול שלא לפעול כראוי.
אם אתה רוצה שהמחשב שלך יעבוד בצורה חלקה, נקה אותו באופן קבוע באמצעות תוכנית תחזוקת מחשבים כגון מנקה רישום של מיקרוסופט.
רישום נקי עוזר למחשב שלך לפעול מהר יותר וללא שגיאות. תחזוקה שוטפת גם מוודאת שרכיבי החומרה כמו לוח האם, הזיכרון, המעבד והכונן הקשיח תמיד תקינים.

ישנן סיבות רבות מאחורי הצטברות של קבצים נוספים במחשב האישי שלך.

ניתן למחוק את רוב הקבצים הללו ללא פגיעה במחשב האישי שלך,
אך חלק מהקבצים במיוחד אלה הנדרשים לתפקוד מערכת ההפעלה עלולים להינזק לצמיתות אם לא תגבה אותם.
לכן חשוב לך לבצע
תחזוקה שוטפת של מחשב הכולל גיבוי של הקבצים החשובים שלך.

 

תחזוקת המחשב – מה הסיבות?

אחת הסיבות הנפוצות ביותר מאחורי בעיות ביצועי מחשב היא הימצאותן של תוכנות מיותרות על שולחן העבודה. הרבה פעמים, אפילו יישומי האבטחה המותקנים הופכים ללא יעילים או שהם חסרים קישורים. הם יוצרים תוכניות מיותרות שמבזבזות מקום ומאטות את מערכת ההפעלה שלך. בנוסף לכך, כמה תוכניות מיותרות עלולות להפריע לתוכניות אחרות ולגרום לבעיות. אתה יכול בקלות לחסל תוכניות לא רצויות אלה על ידי ביצוע תחזוקה שוטפת של מחשבים.
ארבעה סוגים של תחזוקת מחשבים חיוניים לתפקוד תקין של המחשב. אלה אבטחה, אופטימיזציה, אבחון והתאוששות. ארבעת סוגי התחזוקה הללו מבוצעים באופן קבוע על מנת לשמור על מצב המחשב שלכם טוב. בואו נסתכל על ארבעת סוגי התחזוקה של המחשב.

אבטחת Windows: אבטחת Windows היא ההיבט החשוב ביותר בתחזוקת המחשב. הוא מונע פריצה שהיא אחת הסיבות העיקריות מאחורי בעיות מחשב רבות. ישנן תוכניות מסוימות שנוצרו כדי לפרוץ למחשבים שלך ולהסיר נתונים רגישים. כדי למנוע התקפות כאלה על המחשבים שלך, עליך לוודא שכל תוכניות האבטחה מעודכנות. אתה יכול לבצע עדכוני תוכנת אבטחה בחינם על שולחן העבודה שלך באופן קבוע.
אבטחה: אם ברצונך להגן על המחשב האישי שלך מפני איומי אבטחה כמו וירוסים, תולעים, סוסים טרויאנים, תוכנות ריגול, עליך לבצע סריקות אבטחה קבועות של המחשב האישי.
תוכלו למצוא טכנאי מחשבים מומלצים נוספים בעיר רמלה ובקריית אונו

אבטחת המחשב

ישנן מספר תוכניות אבטחה בחינם הזמינות באינטרנט. עליך לסרוק את כל הקבצים והתיקיות מדי יום בכדי למנוע וירוסים מחוץ למחשבים שלך. צעדים נוספים לתחזוקת מחשבים שצריך לבצע באופן קבוע הוא עדכון תוכנת האנטי וירוס במחשב שלך. עליך לבצע עדכונים פעם ביום.
אופטימיזציה: אופטימיזציה למחשב היא חלק חשוב נוסף בתחזוקת המחשב. אם אתה פועל לאט, מקבל הודעות שגיאה תכופות ואינך מצליח לאתחל את המערכת, עליך לייעל את הכונן הקשיח. עליך לבצע ניקיון של שטח דיסק מדי חודש כדי להיפטר מכל הקבצים שתופסים שטח דיסק. בצע משימות אופטימיזציה של שטח דיסק מדי שבוע או מדי יום בהתאם לנוחותך.
תחזוקת המחשב

ארבעת סוגי התחזוקה המונעים של המחשב יכולים לסייע לכם במניעת קריסה של המחשב האישי שלכם ועם בעיות אחרות. תחזוקה מתקנת מתמקדת בעיקר בהסרת תוכנות ותוכניות לא רצויות מהמערכות שלך. פרוקסימות ומאחסנים מסייעים בהפחתת כמות הקבצים שאינם בשימוש. יש גם הרבה כלים מקוונים שניתן להשתמש בהם לביצוע ארבעת סוגי התחזוקה המונעים של מחשבים.
ארבעת הסוגים הראשונים של תחזוקת המחשב כוללים איחוי דיסקים, עדכוני אנטי וירוס, עדכוני תוכנות זדוניות וניקוי רישום. בזמן איחוי הדיסקים, התוכניות יוסרו לעתים קרובות ותפנות שטח דיסק. כתוצאה מכך, יותר מקום פנוי ותוכל לאחסן תוכנות נוספות במחשבים שלך.

תוכנת אנטי וירוס

באופן דומה, כאשר אתה מתקין תוכנות אנטי וירוס, התוכנית מותקנת לעתים קרובות מאוד ואם היא לא מתעדכנת כראוי, אתה עלול להיתקל בשגיאות רבות בעת השימוש במערכת ההפעלה שלך.
תוכנות זדוניות ממוחשבות כמו תוכנות ריגול, תוכנות פרסום ווירוסים גורמות גם לבעיות רבות במחשבים וביצועי מערכת ההפעלה. לכן, על מנת לשמור על המחשב שלך נקי מווירוסים, בצע סריקות וירוסים ותוכנות זדוניות על בסיס קבוע. לגילוי תוכנות זדוניות, יש הרבה סורקים מבוססי אינטרנט בחינם הזמינים באינטרנט שיכולים לעזור לך לזהות וירוסים לפני שהם גורמים נזק רציני. מערכות ההפעלה Windows ו- Linux זקוקות לסריקה ותחזוקה
רגילה של תוכנות זדוניות ותוכנות ריגול כדי למנוע בעיות אבטחה חמורות.

שמירה על ניקיון המחשב כחלק מתחזוקת המחשב

שמירה על ניקיון ותפקוד תקין של מחשבים היא חלק קריטי בתחזוקת המחשב. כדאי גם לנקות את המסכים באופן קבוע כדי להיפטר מאבק. אבק מצטבר על צגים ומכשירים אלקטרוניים אחרים ובסופו של דבר הוא מוביל לאיכות תמונה ירודה או תקלה. אתה יכול להשתמש במטלית מיקרופייבר לאבק מסכים או לנגב אותם גם במטלית מיקרופייבר יבשה ובבד כותנה יבש. כשיש לך מחשב נייד, אתה יכול להוציא את הלפטופ החוצה ולהשאיר אותו בשמש כשעה -שעתיים, כך שניתן יהיה להסיר את האבק בקלות.